Üye Dizini

Kastamonu’da doğdu. İlköğrenimini Ankara’da, Özel Çağrı Kolejinde tamamladı (2012). Gazi Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu (2017). İstanbul Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde yüksek lisansını tamamladı (2021). Yazı ve incelemeleri, Türk Dili dergisinde yayımlandı.
Editörlük: Ütopya ve Modern Dünya (2018).

İlk ve ortaokul eğitimini İstanbul’da tamamladı. Üsküdar Tenzile Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip lisesinden mezun oldu. Şu an Maltepe Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünde tam burslu olarak lisans öğrenimine devam etmektedir. Orta düzeyde İngilizce ve Arapça bilmektedir. TEMA ve İHH İnsani Yardım Vakfında gönüllü olarak üyeliği bulunmaktadır.

İlk ve ortaokulunu Rize/Güneysu’da İMKB İlköğretim okulunda tamamladı.2018 yılında Rize-Çayeli Fen Lisesi’nden mezun oldu. Şu anda İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama bölümünde lisans eğitimini sürdürmektedir. Orta düzeyde İngilizce bilmektedir.

İlk ve ortaokulunu Rize/Güneysu’da İMKB İlköğretim okulunda tamamladı. 2018 yılında Rize-Çayeli Fen Lisesi’nden mezun oldu. Hâlihazırda Selçuk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümünde lisans eğitimine devam etmektedir. Orta düzeyde İngilizce bilmektedir.

Artvin/Borçka'da dünyaya geldi. İlk ve Ortaokul tahsilini Borçka'da tamamladı. Lise eğitimini ise Rize/Güneysu Kaptan Ahmet Erdoğan Lisesinde tamamladı. 2015-2016 yılları arasında Ürdün'ün Başkenti Amman'da dil eğitimini tamamladı. Birçok sosyal kanalda dijital medya uzmanı olarak görev aldı. Halihazırda Marmara Üniversitesi İngilizce İlahiyat bölümünde lisans eğitimine devam etmektedir. İleri düzey İngilizce ve Arapça ve başlangıç düzey Gürcüce bilmektedir.

İlk ve ortaokulu çeşitli illerde okuduktan sonra liseyi Üsküdar Tenzile Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde okudu. Halihazırda Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi İslami İlimler Fakültesinde lisans eğitimine devam etmektedir.
İleri düzey Arapça ve orta düzeyde İngilizce bilmektedir.

18.05.1995 tarihinde Ankara’da doğdum hala Ankara’da yaşamaktayım. Lise tahsilimi Ankara’da tamamladım ve yabancı dil bölümünden mezun oldum. 2019 yılında Başkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldum. Mezun olduktan sonra Dış Ticaret sorumlusu, müşteri temsilcisi, finans sorumlusu pozisyonlarında kısa dönemler çalıştım. Ayrıca lisans eğitimim boyunca birçok eğitime katıldım ve birçok sertifika almaya hak kazandım. Dış ticaret eğitimi, gazetecilik, yazarlık gibi eğitimlere katıldım ve uygulanan sınav sonucunda yeterli puan alarak eğitimlerimi tamamladım. Bunların yanında PowerPoint, Excel eğitimi gibi eğitimlere katılarak teknoloji alanında kendimi geliştirme fırsatım oldu. Ek olarak Anadolu Üniversitesi Marka İletişimi bölümünde son sınıf öğrencisiyim. Şu anda Ufuk Üniversitesinde Uluslararası İlişkiler bölümünde tezli yüksek lisans yapmaktayım. İngilizce konuşma, anlama ve yazma seviyem iyi derecededir.

Aslen Sakarya/Serdivan’lı olan Vergili, ilköğretimini Kocaeli’nin Gebze ilçesinde tamamladı. Ardından, 2018 yılında Prof. Dr. Mümtaz Turhan Sosyal Bilimler Lisesi’nden mezun oldu. Şu an Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde tarih bölümünde lisans eğitimine devam etmekte olan Vergili, lise ve üniversite dönemlerinde tarih/kültür temalı dergi çalışmalarında yer aldı. Temel düzeyde Arapça, Fransızca; ileri düzeyde İngilizce ve Osmanlı Türkçesi bilmektedir. “Rus Ateşi” adı altında yayımlanmış bir adet günümüz harflerine çeviri çalışması bulunmaktadır.