Member Directory

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesi'nde lisans eğitimlerini tamamladı. Çeşitli kurumlarda felsefe grubu, psikolojik danışmanlık ve rehberlik öğretmenliği yaptı. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde yüksek lisans eğitimiyle akademik kariyerine devam etmektedir. Eğitim Felsefesi, P4C (Philosophy for Children and Communities) ve Yapay Zekâ (AI) Felsefesi üzerine çalışmalarını sürdürmektedir. Alanıyla ilgili bilimsel çalışmaları ve projeleri mevcuttur. Aynı zamanda geleceği şekillendiren güncel gelişmeler, eğitimde yeni nesil değişimler, etik sorunlar, toplumsal cinsiyet eşitliği, eğitimde fırsat eşitliği gibi insanı ve toplumu ilgilendiren konular karşısında çözüm odaklı öneriler üzerine araştırmalar yapmaktadır.

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Psikoloji bölümünden 2020 yılında mezun olmuştur. Lisans döneminde ONEDİO ve Gülhane Eğitim ve Araştırma hastanesinde stajlarını yapmıştır. Yıldız Teknik Üniversitesinden Aile Danışmanlığı eğitimini ve Nevin Dölek'ten Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi eğitimini almıştır. Alanı ile ilgili eğitimerine ve çalışmalarına halen devam etmektedir.

İlk ve ortaokulu Rize de tamamladı. Lise eğitimini Rize’nin Güneysu ilçesinde bulunan Rize Türk Telekom Güzel Sanatlar Lisesi Resim bölümünden mezun oldu. Samsun On
Dokuz Mayıs Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Grafik Tasarım Anasanat dalı programında eğitimine devam etmekte.

İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Kocaeli’de tamamlayan Kayır, 2017 yılında İstanbul Medipol Üniversitesi Eczacılık fakültesine, 2019 yılında ise aynı üniversitenin Anestezi bölümüne başlamıştır ve Lisans eğitimine halen devam etmektedir. 2018-2019 yılında İstanbul Medipol Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Öğrenci Birliği (MEDUPSA)’nın Proje ve Eğitim Koordinatörlüğünü yaparak ekibi ile çeşitli sertifika programları ve kongreler hazırlamıştır. 2019 yılının aralık ayında Türk Eczacıları Birliği Gençlik Komisyonu (TEBGK)’ nun Eğitim Bilgilendirme Fakülte Koordinatörü olarak seçilmiştir ve bu görevini icra etmeye devam etmektedir. 2018 yılından itibaren Geleceğin Bilimi ekibine katkı sağlamaktadır. İstanbul ve Ankara’da düzenlenen mesleki kongrelere katılmıştır. Lisans eğitimi süresince gelecekteki çalışmalarına altyapı sağlayabilmesi için Getat Klinik Araştırmaları Etik Yaklaşım Kursu Sertifikası ve Deney Hayvanları Kullanım Sertifikası gibi uluslararası geçerliliği olan sertifikaları almaya hak kazanmıştır. 2018-2019 yıllarının yaz aylarında Derince Eğitim Araştırma Hastanesi ve Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nin Onkoloji biriminde staj yapmıştır. Kemoterapötik ilaç hazırlama odasını görüp tecrübe etme şansı yakalamıştır. Farmakoloji (İlaç Bilimi) ve Klinik Farmakoloji alanında çalışmalar yapmak isteyen Kayır, İstanbul Medipol Üniversitesi Klinik Eczacılık Ana Bilim Dalı’nda gönüllü asistanlık yapmaktadır. Orta düzeyde İngilizce bilmektedir.

1998 yılında Ankara’da doğdu. Gazi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi son sınıf öğrencisidir. 2019 yılında İçişleri Bakanlığı’nın Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nde Kış Stajı yaptı. 2020 yılında Stratejik Düşünce Enstitüsü – SDE Akademi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler departmanı staj programını tamamladı. 2017- 2018 yılları arasında Kamu Yönetimi Araştırma Topluluğu’nda Yönetim Kurulu üyesi ve Medya Sorumlusu olarak görev aldı. Çavdar Tarlası Kültür Sanat Topluluğu’nun kurucu başkanıdır. Göç, Avrupa ve Orta Doğu ilgi duyduğu çalışma alanları olup İyi derecede İngilizce bilmektedir. Armutcu, Stratejik Düşünce Enstitüsü (SDE) Başkanlık Asistanı olarak çalışmaktadır.